1397 / 03 / 01 11:50:20 PM
    ورود

امام سجاد (علیه السلام) : هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزوجل واگذارد، خداوند هر خواسته ‏اى که او داشته باشد اجابت کند.

 

طرح تحول نظام سلامت

 
 

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

تفسیر سوره یاسین

 

سامانه فیش حقوقی کارکنان

خبرگزاری بین المللی قرآن

خبرگزاری شبستان


لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 

سایت مقام معظم رهبری
سایت ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی
پرتال اصفهان

 

 

قرآن و دعواهای سیاسی

 یا ایها الذین آمنوا ادخلوا فی السلم کافه

متاسفانه چند وقتی است  که تعداد زیادی از احزاب ، گروه ها و شخصیت های سیاسی نسبت به یکدیگر عکس العمل نشان داده و به اصطلاح دعواهای سیاسی به راه انداخته اند و علی رغم اینکه مقام معظم رهبری بارها تذکر فرموده اند و مسوولین و مردم را به وحدت دعوت کرده اند ولی هر چه پیشتر می رویم به حجم و عمق آن افزوده می شود .

مناسب دیدم توجه خوانندگان عزیز را به آیات تکان دهنده ای از قرآن جلب کنم که هشدار بسیار سنگینی به سیاسیون می باشد .

در آیات ۲۰۸ تا ۲۱۱ از سوره مبارکه بقره خداوند می فرماید :

ای کسانی که ایمان آورده اید همگی در صلح و دوستی وارد شوید و از نیرنگهای شیطان تبعیت نکنید که شیطان برای شما دشمنی آشکار است .

پس اگر فریب خوردید و لغزیدید بعد از آنکه آیات و نشانه های الهی را دید پس بدانید که خداوند بر اساس حکمت خود با قدرت با شما برخورد خواهد کرد .

در این صورت آیا شما غیر از این انتظار دارید که عذاب الهی در سایه هایی از ابرها به سراغ شما بیاید و ملائکه نیز برای عذاب شما گسیل شوند و بدانید که بازگشت امور به دست خداست .

در آیه بعد خداوند برای عبرت مسلمانان مثالی از بنی اسرائیل را بیان می کند و می فرماید :

بروید و از قوم بنی اسرائیل سوال کنید که چقدر آیات روشنگر برای آنها آمد و بدانید که هر کس نعمت خداوند را تبدیل کند خداوند اینگونه با او برخورد می کند با قدرت و حکمت.

سیاسیون ما باید توجه کنند که خداوند تا زمانی ما را یاری خواهد که گوش به فرمان خدا باشیم و از تفرقه دوری کنیم . و اگر این گونه نشد طبق آیه شریفه خود خداوند اقدام به عذاب ما خواهد نمود .

امیدواریم به برکت ایام و لیالی گرانقدر ماه مبارک رمضان خداوند به همه ما لطف و توجه کند و کمک کند تا اهل نزاع بیدار شده و به کشمکشها پایان دهند و همه گوش به فرمان مقام معظم رهبری به اطاعت الله پایبند باشند .

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین