1398 / 08 / 24 4:54:26 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 

 
 

لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 
 

 

قرآن و دعواهای سیاسی

 یا ایها الذین آمنوا ادخلوا فی السلم کافه

متاسفانه چند وقتی است  که تعداد زیادی از احزاب ، گروه ها و شخصیت های سیاسی نسبت به یکدیگر عکس العمل نشان داده و به اصطلاح دعواهای سیاسی به راه انداخته اند و علی رغم اینکه مقام معظم رهبری بارها تذکر فرموده اند و مسوولین و مردم را به وحدت دعوت کرده اند ولی هر چه پیشتر می رویم به حجم و عمق آن افزوده می شود .

مناسب دیدم توجه خوانندگان عزیز را به آیات تکان دهنده ای از قرآن جلب کنم که هشدار بسیار سنگینی به سیاسیون می باشد .

در آیات ۲۰۸ تا ۲۱۱ از سوره مبارکه بقره خداوند می فرماید :

ای کسانی که ایمان آورده اید همگی در صلح و دوستی وارد شوید و از نیرنگهای شیطان تبعیت نکنید که شیطان برای شما دشمنی آشکار است .

پس اگر فریب خوردید و لغزیدید بعد از آنکه آیات و نشانه های الهی را دید پس بدانید که خداوند بر اساس حکمت خود با قدرت با شما برخورد خواهد کرد .

در این صورت آیا شما غیر از این انتظار دارید که عذاب الهی در سایه هایی از ابرها به سراغ شما بیاید و ملائکه نیز برای عذاب شما گسیل شوند و بدانید که بازگشت امور به دست خداست .

در آیه بعد خداوند برای عبرت مسلمانان مثالی از بنی اسرائیل را بیان می کند و می فرماید :

بروید و از قوم بنی اسرائیل سوال کنید که چقدر آیات روشنگر برای آنها آمد و بدانید که هر کس نعمت خداوند را تبدیل کند خداوند اینگونه با او برخورد می کند با قدرت و حکمت.

سیاسیون ما باید توجه کنند که خداوند تا زمانی ما را یاری خواهد که گوش به فرمان خدا باشیم و از تفرقه دوری کنیم . و اگر این گونه نشد طبق آیه شریفه خود خداوند اقدام به عذاب ما خواهد نمود .

امیدواریم به برکت ایام و لیالی گرانقدر ماه مبارک رمضان خداوند به همه ما لطف و توجه کند و کمک کند تا اهل نزاع بیدار شده و به کشمکشها پایان دهند و همه گوش به فرمان مقام معظم رهبری به اطاعت الله پایبند باشند .

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین