1398 / 08 / 24 4:50:51 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 

 
 

لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 
 

باسمه تعالی

هر انقلابی به مرور زمان ممکن است از آن آرمانهای اولیه اش دور شود و به مرور زمان تبدیل شود به آن چیزی که از ابتدا آن انقلاب می خواست با آن مبارزه کند اما به مرور زمان چون خودش آن حالت را پیدا کرده با آن مبارزه نمی کند و گاهی  توجیه هم می کند .

وظیفه رهبر در هر انقلاب این است که همواره مراقبت کند تا آن اصول اولیه انقلاب خدشه بر ندارد و اگر انحرافی در آن ها ایجاد شد تذکر دهد و مسیر حرکت را به همان نقطه آغاز برگرداند .

آن چه که در خطبه های اخیر رهبز معظم انقلاب دام ظله شنیدیم نمونه ای بود از آنچه که یک رهبر آگاه و شجاع انجام می دهد . ایشان در بیاناتشان از آفتهای انقلاب سخن گفتند و اشاره فرمودند به دو آفت بسیار مهم و کلیدی که عبارت بودند از دنیا زدگی و اخلاق.

اگر انقلاب ما دست آوردهای صنعتی ، علمی ، نظامی و امثال آن را داشته باشد اما در این دو زمنیه پیشرفت نکرده باشد این انقلاب در بلند مدت آسیب های جدی به همراه خواهد داشت .

البته ایشان بیان داشتند که ما در این زمینه به اندازه ی سایر موارد پیشرفت نداشته ایم نه اینکه بفرمایند ما نسبت به قبل از انقلاب عقب گرد داشته ایم .

نکته ی مهم این است که این دو موضوع در حیطه ی کاری کدام یک از ارگانهای ما می گنجد و ما از کجا باید انتظار داشته باشیم که این مسائل را حل و فصل کنند .

به نظر می رسد :

             از یک نگاه همه ارگانها و حتی تک تک مردم در این امر دخیل هستند و هر کس باید به اندازه ی خود تلاش کند تا هم خود از دنیا زدگی برهد و هم دیگران اعم از زیر مجموعه و خارج مجموعه خود را به این امر ارشاد کند 

              از نگاه دیگر برخی از افراد و نیز ارگانها اعم از دولتی و بخش خصوص مسوولیت خاص در این زمنیه دارند .

افرادی که در چشم مردم بیشتر نمایان هستند مانند مسوولین ، شخصیتهای دینی و مذهبی ، شخصیتهای علمی و خدماتی و امثالهم همواره خواسته یا نا خواسته الگوی دیگران می شوند .

مردم وقتی می بینند فلان روحانی که همواره دم از تقوی می زند وضعیت خانه اش اینگونه است و ماشینش آنگونه و از طرف دیگر برای هر منبری که وعظ می کند مبالغی می گیرد که معادل حقوق دو ماه یک کارمند و کارگر است و .... این فرد دیگر نمی تواند از این گروه عبرت بگیرد و احساس می کند آنها بر اساس مصلحتی این گونه می گویند و ما هم ملزم به رعایت آنها نیستیم .

برخی از مسوولین ما که صد ها میلیون تومان هزینه می کنند تا به صندلی مجلس راه پیدا کنند مردم چگونه می توانند باور کنند که قرار نیست این فرد چندین برابر این هزینه را از درامد مجلس و حواشی آن جبران کند .

و شما از اینگونه مسائل در اطرافتان زیاد می بینید و احساس می شود هر کس دستش می رسد تا آنجایی که قدرت دارد دنیا را جذب می کند و گاها احساس ترحمی هم وجود ندارد .

لازم به ذکر است که افرادی هم وجود دارند که به تعبیر امیرالمومنین دنیا را طلاق داده اند و از همه ی وجودشان برای انقلاب هزینه می کنند و به خاطر اخلاصی که دارند کسی هم آنها را نمی شناسد که این گروه نیز نباید ندیده گرفته شوند .

اما ارگانهایی که در این زمینه مسولیت دارند ارگانهایی هستند که ما بیشتر آنها را به اسم ارگانهای فرهنگی و دینی می شناسیم مانند حوزه علمیه ، دانشگاه ، صداو سیما ، ارشاد  ،سازمان تبلیغات ، آموزش و پرورش و ارگانهای دولتی و خصوصی زیادی که همه و همه باید تلاش کنند تا اخلاق را ترویج دهند و مردم را از دنیا زدگی دور کنند .

سخن در این زمینه زیاد است و باید هر ارگانی برای خودش آسیب شناسی و ارزیابی نماید و بیندیشد که در این زمینه چه کار باید انجام دهد .

به امید روزی که رهبر عزیزمان در خطبه ها اعلام کنند که من از وضعیت اخلاق جامعه رضایت دارم .

اللهم اهدنا الصراط المستقیم