1397 / 02 / 06 1:43:38 PM
    ورود

امام سجاد (علیه السلام) : هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزوجل واگذارد، خداوند هر خواسته ‏اى که او داشته باشد اجابت کند.

 

طرح تحول نظام سلامت

 
 

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

تفسیر سوره یاسین

تفسیر حجت الاسلام شاه فضل

نشریه خط حزب الله

سامانه فیش حقوقی کارکنان

خبرگزاری بین المللی قرآن

خبرگزاری شبستان


لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 

سایت مقام معظم رهبری
سایت ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی
پرتال اصفهان

 

بسمه تعالی

تفسیر آیه 87 سوره مبارکه اعراف

و ان کان طائفه منکم آمنوا بالذی ارسلت به و طائفه لم یومنوا فاصبروا حتی یحکم الله بیننا و هو خیر الحاکمین

در این آیه حرت شعیب به قومش می فرماید :  اگر عده ای کمی به رسالت من ایمان آورده و در مقابل عده ای دیگر ایمان نیاوردند شماها صبر کنید تا اینکه خداوند بین ما و آنها حکم کند و او بهترین حکم کننده است .

از این عبارت : حتی یحکم الله بیننامعلوم می گردد آنهایی که ایمان نمی آوردند یک سری ادله ای برای خودشان مطرح می کردند یعنی اینگونه نبوده است که بدون دلیل پیامبر را رد کنند حتی با پیامبر به مباحثه می پرداختند و با این ادله حداقل خودشان را قانع می کردند. معمولا آدم های خلاف کار یک نوعی کار خودشان را توجیح می کنند و در این مسیر به جایی می رسد که اگر شما بهترین دلیل را هم برایش بیاورید زیر بار نمی رود و قبول نمی کند.

در روایت آمده است که ادامه بحث با اینگونه افراد موجب حماقت است . بنابراین در این گونه موارد که ما تمام حرف حق را تبیین کرده ایم ولی طرف قبول نمی کند ادامه بحث صلاح نیست لذا وقتی به این مرحله رسیدید دیگر ادامه ندهید و بگوید خداوند روز قیامت بین ما حکم می کند ( حتی یحکم الله بیننا )  .

در زندگی اجتماعی وقتی با این گونه افراد روبرو می شویم نباید راجع به این اختلافات صحبت کرد. اگر طرف مقابل دشمن یا مشرک دینی است که باید قطع ارتباط نمود و اگر برادر دینی و با ما اختلافاتی دارد بهتر است در مورد مسائل دیگر صحبت کنیم و به اختلافات دامن نزنیم

انشاء الله خداوند همه ما را به طریق مستقیم راهنمایی کند .