1397 / 03 / 04 2:02:19 AM
    ورود

امام سجاد (علیه السلام) : هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزوجل واگذارد، خداوند هر خواسته ‏اى که او داشته باشد اجابت کند.

 

طرح تحول نظام سلامت

 
 

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

تفسیر سوره یاسین

 

سامانه فیش حقوقی کارکنان

خبرگزاری بین المللی قرآن

خبرگزاری شبستان


لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 

سایت مقام معظم رهبری
سایت ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی
پرتال اصفهان

 
ولایتی در نشست جامعه اقتصادی کشور عنوان کرد
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این که وعده داده‌ام در عرض صد روز التهاب بازار اقتصادی را پایین بیاورم به منزله این نیست که همین کار صورت گیرد بلکه باید در راستای اصلاح زیرساخت‌ها و برنامه‌های میان مدت و بلند مدت داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران سلسله نشست‌های جامعه اقتصادی کشور در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران صبح امروز دوشنبه 20 خرداد با حضور "علی اکبر ولایتی" نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.

ولایتی در این نشست تصریح کرد: دولت‌های سال 60 به بعد اقتصاد دولتی را سرلوحه کاری خود قرار داده بودند و رابطه بین دولت و بخش خصوصی زیاد خوب نبود.

وی اظهار داشت: در آن زمان کسی در هیئت دولت جرات اظهارنظر در خصوص اقتصاد آزاد و فعالیت بخش خصوصی را نداشت چرا که با برچسب دفاع از سرمایه گذاری او را محکوم می‌کردند.

ولایتی اظهار داشت: اما در زمان مقام معظم رهبری که رئیس‌جمهور بودند نگاه عادلی وجود داشت، نه دفاع از نظام سرمایه داری حاکم در غرب لذا باید بین این دو مقوله تفاوت قائل شد.

وی تصریح کرد: تفکرات مقام معظم رهبری که رئیس‌جمهور بودند مورد توجه دولت نبود و دولت تحت نظر نخست وزیر وقت اقدام می‌کرد و به مرور آثار سو این اقدام معلوم شد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: هر کشوری بخواهد کاری در هر حوزه از جمله حوزه اقتصادی انجام دهد باید به شرایط کنونی آن منطقه توجه کند و چین این کار را انجام داد به طوری که اقتصاد چین، اقتصاد آمریکا نیست.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه تصریح کرد: پس از تثبیت اصل 44 قانون اساسی و ابلاغ و تصویب این قانون پیش زمینه‌ای برای بهبود شرایط اقتصادی فراهم شد اما این موضوع عملیاتی نشده است و در صورتی که اصل 44 عملیاتی شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

ولایتی با اشاره به تحریم‌ها تصریح کرد: هیچ وقت نبوده که از تحریم‌ها بی بهره باشیم چرا که تحریم‌ها یک ابزار سیاسی برای اعمال نظر دولت‌ها بوده و الان هم وجود دارد ولی در حوزه بین‌المللی می‌توان تصمیم گیری سیاسی بهتری اتخاذ کرده و نتیجه خوبی گرفت.

ولایتی با بیان این که شان ایران وابسته به اقتصاد نیست، گفت: ظرفیت فعلی اقتصادی، نیاز به دیپلماسی خارج از معمولی دارد.

وی افزود: دیپلماسی معمولی یعنی آن که باید طبق روال عادی حرکت کرد.

وزیر اسبق امور خارجه کشورمان در ادامه به موضوعات مذاکرات ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: کشورهایی که پشت میز مذاکره 1+5 هستند منافع یکسان و حساسیت یکسانی برای موضوع ندارد، بنابراین باید با تک تک آن‌ها حرف زد.

وی تصریح کرد: بعضی‌ها می‌گویند شرایط قبلی که بنده مسئولیت داشتم با شرایط فعلی فرق می‌کند، چه فرقی دارد، الان نیز درخواست پاکستان، هندوستان و... برای مذاکرات یعنی همین کار.

ولایتی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه این نشست در پاسخ به پرسش یکی از اعضای جامعه اقتصادی کشور تصریح کرد: این که وعده داده‌ام در عرض صد روز التهاب بازار اقتصادی را پایین بیاورم به منزله این نیست که همین کار صورت گیرد بلکه باید در راستای اصلاح زیرساخت‌ها و برنامه‌های میان مدت و بلند مدت داشته باشیم.

ولایتی خاطر نشان کرد: این که رئیس‌جمهوری فکر کند به تنهایی قادر است در همه حوزه‌ها سررشته داشته باشد اشتباه بوده و باید با نظر مسئولین در این زمینه گام برداشت و بنده از همکاران شما در این شورا استفاده خواهم کرد.

ولایتی در پایان خاطر نشان کرد: دولت بخواهد یا نخواهد اقتصاد دولتی را به همین منوال ادامه دهد بنابراین باید راه را عوض کنیم تا کار به نتیجه برسد.