1396 / 12 / 01 7:12:57 AM
    ورود

امام سجاد (علیه السلام) : هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزوجل واگذارد، خداوند هر خواسته ‏اى که او داشته باشد اجابت کند.

 

طرح تحول نظام سلامت

 
 

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

تفسیر سوره یاسین

تفسیر حجت الاسلام شاه فضل

نشریه خط حزب الله

سامانه فیش حقوقی کارکنان

خبرگزاری بین المللی قرآن

خبرگزاری شبستان


لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 

سایت مقام معظم رهبری
سایت ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی
پرتال اصفهان

 

کتاب گامی در مسیر

«گامی در مسیر»
خودسازی و عرفان برای جوانان


‌‌(چگونه؟)
این اولین سوالی است که برای همه آنان که در پی (کمال اخلاقی، خودسازی و سعادت ابدی) هستند و می خواهند به فلسفه و راز خلقت انسان و بعثت رسولان دست یابند، مطرح است .
خوب شدن، پاک زیستن و سالک راه حق گشتن برای همه میسر است. پس راهی هم برای برای پیمودن و رسیدن هست. این (راه و راهنما) را باید شناخت و گام در راه نهاد، ((گامی درمسیر))!
وقتی بهشت را چشم انداز ما قرار می دهند و ما را به آن فرا می خوانند، پس می توان بهشتی شد و از دوزخ رست.
(جوانی) هم  بهترین فصل رسیدن به خود باوری و خداباوری و اصلاح نفس است، هم خطرناک ترین دوران که پرتگاهها و لغزشهای بسیاری سر راه است و دزدان ایمان و رهزنان دل در کمین اند و غفلت، آدمی را تا قعر جهنم و دوزخ ابدی می برد.
ولی ...آینه دل جوانان شفاف است و خلق و خویی تربیت پذیر دارند. این نقطه قوت را باید قدر دانست و از آن بهره برد .
جهت گیری مطالب در کتاب حاضر، جوانان بوده و هدف، این بوده است که این مخاطبین عزیز، با زبانی ساده و خودمانی، با معارف والا و و ژرف مکتب در زمینه خودسازی و سلوک و عرفان آشنا شوند. از این رو، با آنکه محتوای این  نوشته ها عمدتاً معارفی برگرفته از آیات قرآن و احادیث معصومین علیهم السلام و معارف دین می باشد اما در زبان و قالب استفاده شده، اصولی چون:کوتاهی مطالب، تنوع موضوعات، روانی و سادگی قلم  و لحن صمیمی و خودمانی مراعات شده است.
این مجموعه، برای جوانان شیفته تهذیب نفس و علاقمند به تربیت روحی و اخلاقی خویش « گامی درمسیر» است البته هرچند این راه چندان هم بی خطر و آسان نیست.
کتاب «گامی در مسیر خودسازی و عرفان جوانان» نوشته جواد محدثی و از سری انتشارات بوستان کتاب بوده و در مجموعه کتابخانه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه موجود می باشد.