1399 / 09 / 15 8:59:03 PM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 

 

 
 

لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 
 

کتاب گامی در مسیر

«گامی در مسیر»
خودسازی و عرفان برای جوانان


‌‌(چگونه؟)
این اولین سوالی است که برای همه آنان که در پی (کمال اخلاقی، خودسازی و سعادت ابدی) هستند و می خواهند به فلسفه و راز خلقت انسان و بعثت رسولان دست یابند، مطرح است .
خوب شدن، پاک زیستن و سالک راه حق گشتن برای همه میسر است. پس راهی هم برای برای پیمودن و رسیدن هست. این (راه و راهنما) را باید شناخت و گام در راه نهاد، ((گامی درمسیر))!
وقتی بهشت را چشم انداز ما قرار می دهند و ما را به آن فرا می خوانند، پس می توان بهشتی شد و از دوزخ رست.
(جوانی) هم  بهترین فصل رسیدن به خود باوری و خداباوری و اصلاح نفس است، هم خطرناک ترین دوران که پرتگاهها و لغزشهای بسیاری سر راه است و دزدان ایمان و رهزنان دل در کمین اند و غفلت، آدمی را تا قعر جهنم و دوزخ ابدی می برد.
ولی ...آینه دل جوانان شفاف است و خلق و خویی تربیت پذیر دارند. این نقطه قوت را باید قدر دانست و از آن بهره برد .
جهت گیری مطالب در کتاب حاضر، جوانان بوده و هدف، این بوده است که این مخاطبین عزیز، با زبانی ساده و خودمانی، با معارف والا و و ژرف مکتب در زمینه خودسازی و سلوک و عرفان آشنا شوند. از این رو، با آنکه محتوای این  نوشته ها عمدتاً معارفی برگرفته از آیات قرآن و احادیث معصومین علیهم السلام و معارف دین می باشد اما در زبان و قالب استفاده شده، اصولی چون:کوتاهی مطالب، تنوع موضوعات، روانی و سادگی قلم  و لحن صمیمی و خودمانی مراعات شده است.
این مجموعه، برای جوانان شیفته تهذیب نفس و علاقمند به تربیت روحی و اخلاقی خویش « گامی درمسیر» است البته هرچند این راه چندان هم بی خطر و آسان نیست.
کتاب «گامی در مسیر خودسازی و عرفان جوانان» نوشته جواد محدثی و از سری انتشارات بوستان کتاب بوده و در مجموعه کتابخانه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه موجود می باشد.