1397 / 03 / 04 2:04:44 AM
    ورود

امام سجاد (علیه السلام) : هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزوجل واگذارد، خداوند هر خواسته ‏اى که او داشته باشد اجابت کند.

 

طرح تحول نظام سلامت

 
 

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

تفسیر سوره یاسین

 

سامانه فیش حقوقی کارکنان

خبرگزاری بین المللی قرآن

خبرگزاری شبستان


لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 

سایت مقام معظم رهبری
سایت ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی
پرتال اصفهان

 

توسل به اهل بیت علیهم السلام
از  نگاه قرآن و سنت


نوشته : دکتر سید مصطفی مناقب
امروزه با توجه به گذشت بیش از دو صده از تفکر وهابیت که دنباله رو ابن تیمیه بوده اند ؛ هنوز در دنیای اسلام شاهد کشتار شیعیان و قتل و غارت اموال آنان هستیم.
تمام این اعمال در قالب تبلیغ توحید و مبارزه با شرک و بدعت صورت می گیرد و خصوصاً شیعیان مورد حمله قرار می گیرند و متجاوزان این اعمال خود را جهاد در راه خدا و کسی که در این راه بمیرد را شهید می دانند.لذا ضرورت ایجاب می کند با طرح موضوع توسل، تحقیقات عمیقی انجام شود و شبهات جدید مطرح شده در این زمینه مورد نقد و بررسی قرارگیرد.
هدف اصلی این پژوهش، تبیین دقیق معنا و مفهوم حقیقی توسل و بررسی استدلالی آن از منظر قرآن و سنت پیامبر صلی ا... ، کشف اشتباه فرقه وهابیت در ارائه مبانی و ملاک های توحید و شرک و نقد و بررسی تفصیلی عقاید و آراء ایشان در موضوع توسل به اولیای الهی و پاسخ به شبهاتی که ابن تیمیه و محمدبن عبدالوهاب و علمای دیگر وهابی در این زمینه وارد کرده اند و در نهایت اثبات جواز توسل مورد ادعای شیعه و نفی شرک و بدعت در اعمال مسلمانان است .همچنین در این کتاب به بیان عقیده متوسلان به اولیای الهی و شبهه زدایی از آنان، موضوع توسل از لحاظ سازگاری و عدم سازگاری آن با توحید عبادی مورد کاوش قرار می گیرد.
یکی از انگیزه های این تحقیق پیش رو ، دفاع عالمانه از کیان اعتقادی تشیع در عرصه های علمی و پاسداری و حمایت از آرمانهای اصیل اسلامی، بازشناساندن حقایق دینی، لزوم آگاه نمودن توده های مسلمانان، از توطئه ها و فتنه انگیزی های فرقه ای و طایفه ای صهیونیزم جهانی، استعمارو امپریالیزم غرب و نفاق داخلی است.تلاش این کتاب پاسخ به شبهه افکنی های جدید مخالفان و به روز نمودن آنها به منظور از میان بردن زمینه تفرقه در میان امت اسلامی و در نهایت، احساس و تقویت وحدت و همدلی در جهان اسلام است.
این مجموعه از سری انتشارات بوستان کتاب بوده و در مجموعه کتابخانه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه موجود می باشد.