1399 / 09 / 12 6:06:30 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 

 

 
 

لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 
 

مهارتهای زندگی

تالیف : دکتر حسین خنیفر و دکتر مژده پورحسینی

امروزه، علی رغم ایجاد تغییرات عمیق فرهنگی و تغییر در شیوه های زندگی ، بسیاری از انسانها در برخورد با مسائل مختلف زندگی فاقد توانایی های لازم و اساسی و اصطلاحاً مهارتهای لازم برای آن هستند و به همین سبب در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی روزمره و مقتضیات آن آسیب پذیر ظاهر می شوند و چه بسا در برخی از موارد در تخریب خویش تسلیم می شوند .

مهارت های زندگی برای بهتر زیستن به ما کمک می کند که با مشکلات زندگی به شیوه مثبت برخورد نموده تا به موفقیت های بیشتری نایل آییم چرا به که قول نیچه انسان چرایی است که می تواند با هر چگونه ای بسازد ولی اگر بخواهد .

در واقع بهتر است این چنین بیندیشیم که باید تمام افراد جامعه را در برابر مشکلات و مسائل زندگی واکسینه کرد . این کار با آموزش مهارت های زندگی عملی می گردد و در نتیجه آن می آموزند که در دنیای پیشرفته و پیچیده کنونی ، چگونه زندگی نمایند که که از آسیب پذیری کمتری بر خوردار باشند و در رقابتهای اجتماعی همیشه بازنده نباشند چگونه خطرات را از خود دور نمایند و در مورد توانمندیهای خود به باور های پایداری برسند .

مهارت های زندگی به انسانها می آموزند که چگونه شکنندگی را از خودشان دور ساخته و به مسائل زندگی به عنوان معماهای قابل حل نگاه کنند.

وقتی افراد قادر باشند فکر کنند و نظریه های نوینی ارائه نمایند از تفکر خلاق برخوردار می شوند، تشویق آنها به تفکر به جای پاسخ های سریع و خالی از هر گونه پختگی و نوآوری سلامت فکری بیشتری برای آنها به ارمغان می آورد در واقع تفکر خلاق از مهارت مهم زندگی انسانها محسوب می شود. قدرت بررسی و تحلیل مسائل و توجه به جوانب مثبت و منفی آنها نیز مهارت دیگری است که بایستی افراد به آن مجهز شوند .

این کتاب از سری انتشارات نشر مهاجر بوده و در مجموعه کتابخانه های  نهاد رهبری دانشگاه موجود      می باشد.