EN | 1399 / 09 / 12 6:16:57 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 

 

زن مسلمان ایرانی آماج حملات جنگ نرم


نگاهی به ترفندهای جدید رسانه های غربی

نگاهی به عملکرد رسانه های غربی و علی‌الخصوص شبکه های فارسی زبان به عنوان اصلی‌‌ترین توپخانه های جنگ نرم دشمنان نشان می‌دهد که این شبکه‌های بانوان ایرانی را یکی از اصلی‌ترین مخاطبان خود قرار داده‌اند و درصدد هستند تا حداکثر تاثیر گذاری را بر این قشر داشته باشند .
زن مسلمان ایرانی آماج حملات جنگ نرم


جنگ نرم و عملیات روانی – نوع نگاه بانوان به مسائل که با احساسات بیشتری نسبت به مردان همراه است این فرصت را درپیش روی دشمنان پیش آورده است تا آنان به تلاش برای تغییر در سبک بانوان ایرانی بپردازند. نگاهی به فحوای سریال هایی که از سوی شبکه های ماهواره‌ای فارسی زبان پخش می شود به خوبی بیانگر این موضوع است که زن ایرانی مسلمان آماج حملات اعتقادی قرار گرفته است . در این شبکه ها با تزریق شائبه‌های فمینیستی سعی می‌شود تا جایگاهی که دین مبین اسلام برای زنان تعریف کرده است مخدوش و قدیمی جلوه داده شود و این در حالی است که اسلام با وضع قوانین مطابق با نیازهای فرد و جامعه توانسته است پاسخی گویا در خصوص حضور و نقش زنان در خانواده و اجتماع ارائه دهد.

آن گونه که از فحوای سریال ها و فیلم های شبکه‌‌های ماهواره ای بر می آید آن است که این شبکه‌ها هدفی جز شکست در ساختار خانواده ندارند. به عنوان مثال در اغلب سریال های این شبکه‌ها شخصیت های اصلی دم به دم از خدا و معنویت صحبت می کنند اما زمانی که در یک معادله احساسی قرارمی گیرند کاملا عقلانیت لیبرالی بر فضای داستان حاکم می شود . عقلانیتی که مبتنی بر فرد گرایی (individualism) و لذت‌گرایی ( ‌Hedonism ) است و این اجازه را به فرد می‌دهد تا به راحتی به خانواده خویش خیانت کند بی‌آنکه هراسی داشته باشد که از سوی وجدانش مورد سرزنش قرار گیرد . چرا که وی بر اساس یک حساب منطقی و عقلانی – حسابی منطقی که اساس را بر فرد می گذارد و به وی این اجازه را می دهد تا در مدت کوتاه عمر تنها به خویش بیندیشد – عمل کرده است.

به عنوان مثال شبکه فارسی وان اخیرا در یکی از برنامه‌های خود به توجیه روابط نا مشروع پرداخته و سعی کرد این‌گونه روابط را مفید جلوه دهد.در یکی از سریال‌های این شبکه برادری به خواهرش می گوید: «این شخص، پسر خوبی است. چرا با او دوست نمی‌شوی؟» خواهر در جواب برادر که در حال تشویق و ترغیب وی به دوست شدن با یک پسر است می گوید: «تو چرا می خواهی برای من دوست پسر پیدا کنی؟» برادر در توجیه این نوع رابطه می گوید: «تا تنها و غمگین نباشی!» فارسی وان با پخش چنین سریالهایی تلاش می‌کند به مخاطب بفهماند اگر روابط نامشروع با جنس مخالف نداشته باشید تنها و غمگین خواهید شد پس برای جلوگیری از غم و تنهایی رابطه نامشروع برقرار کنید! این در حالی است که برقراری چنین روابطی موجب ایجاد فساد در جامعه و زیانهای روحی جوانان می شود و چنین روابطی هیچ مسئولیت عرفی و قانونی بر عهده دو طرف نمی گذارد و همین مسئله باعث تنوع طلبی آنها می شود و از سوی دیگر خطرات فراوانی را برای زندگی آینده زناشویی جوانان به وجود می آورد.

شبکه جم کلاسیک نیز در سریالهای خود به دنبال عادی سازی روابط دختر و پسر برای پدر و مادرها می باشد و در این رابطه سریالها و فیلم‌های خود را عرضه می کند که به عنوان مثال سریالی را پخش کرد که در آن سریال دختری در حال صحبت با مادرش بود که مادرش به وی می گوید: «دخترم، تو می توانی دوست پسرهایت را بیاوری خانه و به ما معرفی کنی، می دانی که پدرت خیلی روشنفکر است و اینها همه اش به خاطر این است که تو احساس راحتی کنی.»در این جملات کوتاه مادر به فرزند خود چند نکته نهفته بود که شبکه جم در حال القای آن به خانواده های ایرانی است؛اول عادی سازی روابط نامشروع فرزندان برای والدین آنها.دوم القای این مطلب که پدر و مادری روشنفکر به حساب می آیند که روابط فرزندشان با جنس مخالف را یک امر عادی و روز‌مره تلقی کنند و الا از جرگه روشنفکران خارج و جزء متعصبان و بی مغزان محسوب می‌شوند!سوم اینکه اگر می خواهید فرزندانتان در خانواده احساس راحتی داشته باشند به روابط آنها با دوستانشان که از جنس مخالف هستند حساس نباشید و حتی در این راه از آنها حمایت هم به عمل آورید!با این اوصاف معلوم است که این شبکه همان راهی را می رود که شبکه های فارسی وان و زمزمه پیش گرفته اند و آن راهی نیست جز تخریب بنیان خانواده و تبدیل فرهنگ ایرانی به فرهنگی بی بندوبار ومبتذل!

از این رو می توان گفت شبکه های ماهواره‌ای درصدد هستند تا سبک جدیدی از رفتارها را از طریق تغییر در الگوهای رفتاری زنان در جامعه پدید آورند. سبک‌های زندگی که در آن اخلاق و دیانت جایی ندارد و تنها نفسانیت است که در غالب شعارهای اومانیستی نمود پیدا می کند.

به عنوان مثال شبکه زمزمه که به شکل های مختلف به دنبال ترویج خیانت کردن همسر به شوهر و بالعکس است این بار دریکی از سریال هایش به این موضوع به صورت مستقیم پرداخت.


گفتنی است شبکه زمزمه با پخش چنین سریال ها و موضوعاتی خیانت همسر به شوهر خائن را منطقی و طبیعی نشان می دهد و چنین القا می کند که انتقام گیری همسران مورد خیانت واقع شده حق آنان است و به این ترتیب از قبح عمل زشت و ضد انسانی خیانت زناشویی می کاهد.لازم به ذکر است که خیانت زناشویی در تمام آیین ها، فرهنگ ها و مخصوصاً ادیان الهی به عنوان عملی بسیار مذموم کاملاً محکوم است و با توجه به عمق زشتی چنین خیانتی که نتیجه ای جز نابودی خانواده ها ندارد هیچ وضعیتی_حتی خیانت طرف مقابل_مجوزی برای چنین مسئله‌ای نمی باشد.

لذا در نهایت امر باید گفت امروز همه جامعه باید از خطرات ترویج الگوی زن مدرن از سوی شبکه‌های ماهواره ای هوشیار باشند . الگوی پرهزینه زن مدرن یکی از مغالطات اساسی عصر جدید را می‌توان هم تراز کردن عبارت های سنت و مدرنیته با بد و خوب دانست. امروز هرآنچه را که مدرن است خوب می دانند و هر آنچه را که قدیمی است سنتی و از رده خارج می پندارند .

در حالی که حقیقت هیچ گاه تابع زمان نیست و اساسا ارزش های اخلاقی، فطری هستند و هر انسانی بر مبنای فطرت می تواند خوب و یا بد بودن آن را درک کند.

امروز در حوزه زنان نیز همین تقابل سنت و مدرنیته و به گونه ای جدال میان بد ها و خوب ها در جریان است!! از سوی رسانه های غربی زنان نیمه عریان زنانی مدرن معرفی می شوند و اما برای مثال زنی که در خانه باشد ز ن عقب افتاده و به دور از تمدن است!!!

اما حقیقت آن است حتی اگر بر منهج تجربه گرایی نیز به تفاوت های میان زن مدرن و یا سنتی بیندیشیم این زن سنتی است که پیروز است.

در الگوی زن غربی که به اصطلاح زن مدرن خوانده می شود اساسا تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد. این گزاره در بدایت امر بسیار عدالت محور و آزادیخواهانه به نظرمی‌آید .

اما با نگاهی بر وضعیت فعلی زنان در غرب معلوم می شود که نه تنها الگوی زن غربی به آزادی و مساوات میان زنان و مردان منتج نمی گردد بلکه این الگو که البته با زرق و برق بسیار برای جهان تبلیغ می شود زن را به زنجیرهای مدرن اسارت در برابر مرد می کشاند.

 

منبع خبر : www.psyop.ir