EN | 1399 / 09 / 12 7:32:42 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 باسمه تعالیهر انقلابی به مرور زمان ممکن است از آن آرمانهای اولیه اش دور شود و به مرور زمان تبدیل شود به آن چیزی که از ابتدا، آن انقلاب می خواست با آن مبارزه کند. اما زمانی که خودش آن حالت را پیدا کرده، با آن مبارزه نمی کند و گاهی آن کار را توجیه هم می کند .

وظیفه رهبر در هر انقلاب این است که همواره مراقبت کند تا آن اصول اولیه انقلاب خدشه دار نشود و اگر انحرافی در آن ها ایجاد شد تذکر دهد و مسیر حرکت را به همان نقطه آغاز برگرداند .

دنیا زدگی و اخلاق دو آفت بسیار مهم در مسیر یک انقلاب است که مقام معظم رهبری در مورد آن بارها هشدار داده اند .

اگر انقلاب ما دست آوردهای صنعتی ، علمی ، نظامی و امثال آن را داشته باشد اما در این دو زمنیه پیشرفت نکرده باشد این انقلاب در بلند مدت آسیب های جدی به همراه خواهد داشت .

ایشان در یکی از خطبه های نماز جمعه بیان داشتند که ما در این زمینه به اندازه ی سایر موارد پیشرفت نداشته ایم.

سخن در این است که این دو موضوع در حیطه ی کاری کدام یک از ارگانهای ما می گنجد و ما از چه کسانی باید انتظار داشته باشیم که این مسائل را حل و فصل کنند .

به نظر می رسد :

 از یک طرف، همه ارگانها و حتی تک تک مردم در این امر دخیل هستند و هر کس باید به اندازه ی خود تلاش کند تا هم خود از دنیا زدگی برهد و هم دیگران را به این امر ارشاد کند

از طرف دیگر افرادی که در چشم مردم بیشتر نمایان هستند مانند مسوولین ، شخصیتهای دینی و مذهبی ، شخصیتهای علمی و خدماتی و امثالهم همواره خواسته یا نا خواسته الگوی دیگران می شوند .

انقلاب ما به افرادی احتیاج دارد که به تعبیر امیرالمومنین دنیا را طلاق داده اند ؛ از همه ی وجودشان برای انقلاب هزینه می کنند و به خاطر اخلاصی که دارند کسی هم آنها را نمی شناسد که این گروه نیز نباید نادیده گرفته شوند .

.

به امید روزی که رهبر عزیزمان در خطبه ها اعلام کنند که من از وضعیت اخلاق جامعه رضایت دارم .

اللهم اهدنا الصراط المستقیم