1397 / 03 / 04 1:58:45 AM
    ورود

امام سجاد (علیه السلام) : هر کس در هیچ کارى به مردم امید نبندد و همه کارهاى خود را به خداى عزوجل واگذارد، خداوند هر خواسته ‏اى که او داشته باشد اجابت کند.

 

طرح تحول نظام سلامت

 
 

پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان

تفسیر سوره یاسین

 

سامانه فیش حقوقی کارکنان

خبرگزاری بین المللی قرآن

خبرگزاری شبستان


لینک مطالب کاربردی

دسترسی به روزنامه های کشور

معرفی کتاب

 

سایت مقام معظم رهبری
سایت ریاست جمهوری
وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی
پرتال اصفهان

 


آرامش مردم در پناه هندسه انقلاب


چگونه وعده الهی در انتخابات محقق می‌شود؟


موسم انتخابات و بهانه‌ی رقابت‌های سیاسی، بسیاری را بر آن می‌دارد تا فضای رقابت سالم را مشوش کرده و آشفته جلوه دهند. در این بین متأسفانه کسانی هستند که برای پیشبرد اهداف انتخاباتی و فرا انتخاباتی خود، زنجیره‌ای از رفتارها و سخنان غیرمنصفانه نسبت به سازوکارهای قانونی انتخابات گرفته تا «جابه‌جایی خطوط اصلی و روشن انقلاب ۱۳۹۴/۱۱/۱۴» را در دستور کار سیاست‌های تبلیغاتی خود بهره می‌برند. این نوع کنش و واکنش‌ها که بیشتر جنبه‌ی قبیله‌گرایی انتخاباتی و حزبی داشته و سابقه‌ی بدی از خود در تاریخ انتخابات‌های کشور باقی گذاشته است، نیازمند دقت و هوشیاری بیشتر است؛  چراکه «بعضی از قیافه‌گرفتن‌ها و رفتارها دشمن را امیدوار میکند. ۱۳۹۲/۳/۲۲» اما با وجود چنین رفتارهایی، مردم چگونه می‌توانند در این روزهای حساس و پُرهیاهو آرامش خود را حفظ کنند و با آرامش رفتار کنند؟ «وقتی شما خطّ انقلابی امام را زنده نگه میدارید و نمیگذارید مندرس بشود ... خدای متعال آرامش را به دلها خواهد داد. ۱۳۹۴/۱۰/۱۹»به‌عنوان مثال برخی که «از ابتدای انقلاب «تفکر انقلابی را قبول نداشتند و برخی هم با اینکه در داخل نظام بودند اما اعتقادی به مبارزه با استکبار نداشتند» سعی در جابه‌جایی خطوط اصلی و روشن انقلاب اسلامی دارند. بنابراین برای حفظ خط انقلابی امام «باید در مقابل این جریان ایستاد ۱۳۹۴/۱۱/۱۴».انتخابات یکی از نقاطی است که می‌تواند ضامن حفظ و تقویت مسیر درست جمهوری اسلامی ایران باشد. کسانی که دغدغه حفظ انقلاب بر اساس مکتب و محکمات امام را دارند از دو طریق می‌توانند اثرگذاری داشته باشند:

اول: شرکت در انتخابات و تلاش برای مشارکت حداکثری مردم؛ چراکه «همه باید بیایند در انتخابات شرکت کنند؛ این موجب میشود که نظام جمهوری اسلامی تقویت بشود، پایداری آن و ماندگاری آن تأمین بشود، کشور در حصار امنیّت کامل باقی بماند ۱۳۹۴/۱۰/۱۹»

دوم: درست انتخاب کردن است. «آراء و سلایق ممکن است مختلف باشد ... امّا همه سعی کنند درست انتخاب کنند. ۱۳۹۴/۱۰/۱۹» انتخاب ما برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، می‌تواند حافظ و تقویت‌کننده مسیر درست و تکمیل کننده هندسه انقلاب باشد. زیرا «براساس سخنان امام، موضوع «مردم»، «استقلال کشور»، «تدین و پایبندی به مبانی اسلامی»، «مبارزه با استکبار و زورگویی»، «مسأله‌ی فلسطین»، «موضوع معیشت مردم»، «توجه به مستضعفین و رفع فقر»، خطوط اصلی انقلاب هستند که از ترکیب آنها «هندسه‌ی انقلاب» به‌دست می‌آید. ۱۳۹۴/۱۱/۱۴» بنابراین «گرایش‌ها و جهت‌گیری‌های انقلابی، واقعی و کاملاً روشن و واضح و مبتنی بر بیانات امام است. ۱۳۹۴/۱۱/۱۴» کاربست این شاخص‌ها و سنجش افراد بر اساس این هندسه، می‌تواند خطر نفوذ موریانه‌ها را کاهش داده و جهت‌گیری‌های انحرافی و خیالی را بی‌اثر می‌کند.

 


حال اگر وظیفه خود را بر اساس آرمان‌ها، باورها و هندسه انقلاب و با توجه به واقعیت‌های موجود، درست انجام دهیم و خط انقلابی امام را زنده نگهداریم، با این کار، آرامش و سکینه الهی تحقق می‌یابد و «دغدغه‌ها از بین خواهد رفت، نگرانی‌ها از بین خواهد رفت، ناامیدی از بین خواهد رفت. ۱۳۹۴/۱۰/۱۹»