EN | 1402 / 07 / 03 11:19:31 PM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 
اخبار گوناگون

حجت‌الاسلام قرائتی در دانشگاه:

خاک آموزش و پرورش و دانشگاه باید عوض شود/ در اسلام فارغ‌التحصیلی نداریم

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در سیستم آموزشی ما علم بدون مهارت آموزش داده می‌شود، باید خاک آموزش و پرورش و دانشگاه عوض شود؛ چراکه مدرک بی‌مهارت بدون فایده است.

  مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه قرآنی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی دانشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در دانشگاه برگزار شد.
 
حجت الاسلام قرائتی در این مراسم با اشاره به اینکه مشکل ما دنیای مجازی است، گفت: اینترنت و ماهواره در تهاجم های فرهنگی که در نسل ما وجود نقش مهمی دارد و هدف تهاجم فرهنگی نیز تخریب نسل است و ما باید از خود در برابر آن مراقبت کنیم، دشمن در فضای مجازی به جوانان مسائل علمی و دانستنی های مفید عزضه نمی کند؛ بلکه اعتقادات آنها را نشانه رفته است.
 
وی افزود: در دنیای امروز، دانشجو ممکن است در زمانی کمتر از ۳۰ تمام عقیده اش به هم بریزد. در این زمان دانشجو با سوالاتی مانند اینکه چرا در خصوص جرم دزدی، در اسلام دست فرد را قطع می کنند، چرا اسلام این کار را انجام می دهد؟ چرا خشونت؟ و... مواجه است.
 
حجت الاسلام قرائتی تصریح کرد: قطع دست به دلیل دزدی نیازمند ۲۶ شرط است تا بتوان اجازه این کار را داد و شاید لازم باشد هرکسی شماره یک اسلام شناس را داشته باشد تا در صورت مواجه شدن با چنین سوالاتی پاسخ خود را سریع به دست بیاورد.
 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حق الناس بیان داشت: خوردن مال مردم و حق الناس چه قبل از بلوغ و چه بعد از آن حتما اجازه صاحب آن شرط است و اگر قبل از بلوغ از مال مردم استفاده شود دلیل نمی شود که حکمی بر گردن او نباشد؛ بلکه باید رضایت صاحب مال را کسب کند و اگر ایشان در قید حیات نبود از وارثان رضایت بگیرند.
 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: بر اساس آیات قرآن، لقمه حرام هم در نفس و هم در ذریه فرد تاثیر می گذارد.
 
حجت الاسلام قرائتی تصریح کرد: ما در این دوره باید آنقدر مجهز باشیم تا بتوانیم تشخیص دهیم که دشمن ما کیست و باید حواسمان را بیشتر جمع کنیم؛ چراکه بیشتر آسیب هایی که می خوریم از جانب خودمان است و پس از شناخت دشمن باید در مقام پاسخگویی و دفاع از خود برآییم.
 
وی با اشاره به اینکه در اسلام فارغ التحصیلی نداریم، بیان داشت: خداوند در قرآن به پیامبر(ص) می فرماید تو فارغ التحصیل نیستی(رب زدنی علما)، و باید گفت علم فقط درس دانشگاهی نیست.
 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه در سیستم آموزشی ما علم بدون مهارت آموزش داده می شود، افزود: باید خاک آموزش و پرورش و دانشگاه عوض شود، مدرک بی مهارت بدون فایده است.
 
حجت الاسلام قرائتی تصریح کرد: باید سعی کنیم از عمر خود استفاده کنیم، باید خود را بشناسیم تا کشف کنیم، باید مراحل کشف، استخراج، ذوب و قطعه سازی طی شود.
 
وی با اشاره به راه های شناخت خداوند، بیان داشت: اینکه من وجود دارم، من خودم را نساخته ام و هر که مرا ساخته است خدا است، راه شناخت خداوند است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: بر اساس آیه « لکم دینکم..» انسان بی دین روی کره زمین نیست.
 
لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از دانشجویان نمونه و برتر قرآنی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تقدیر به عمل آمد.


خاک آموزش و پرورش و دانشگاه باید عوض شود/ در اسلام فارغ‌التحصیلی نداریم
 

ساعت : 10:1 -  روز  : پنج شنبه  - 26 /  9 / 1394 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :778

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: