EN | 1399 / 09 / 12 6:55:13 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 
اخبار گوناگون

حجت الاسلام محمدیان در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی:

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)؛ حجت الاسلام محمدیان در بیست و چهارمین گردهمایی (اجلاس) روسای دانشگاه های علوم پزشکی و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی سراسر کشور که  در ساختمان ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: تقویت علوم معارف در دانشگاه ها امری ضروری است که باید اهتمام ویژه به دروس معارف و اساتید این حوزه شود و در کشور 7 هزار استاد معارف داریم که از این تعداد تنها 100 نفر عضو هیات علمی بوده و 6 هزار نفر حق التدریس هستند.

وی ادامه داد: باید جوانها را دلبسته و علاقمند به نظام و کشور کنیم که یکی از راهکارهای آن توجه به دروس معارف است که در برخی استان ها جلسات در این خصوص به خوبی انجام می شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: مشکلاتی را که در دانشگاه نیاز به هم اندیشی دارد، شما می توانید با اساتید در میان بگذارید که خوشبختانه در این دانشگاه ها توجه به معارف در سطح متعالی است.

حجت الاسلام محمدیان با تاکید بر اینکه حضور در تشکل ها بسیار مهم بوده و مدیران آینده در این تشکل ها رشد می کنند، عنوان کرد: فعالیت های دانشجویی چه سیاسی، فرهنگی و علمی دوره هایی است که باید ابعاد مختلف شخصیت دانشجو در آن ها شکل بگیرد و تنها صرف پرورش متخصص نباشد.

وی اظهار داشت: روسا در کنار تمام زحمات باید برای این تشکل ها نیز وقت بگذارند و با توجه به جایگاه رفیع رییس دانشگاه در نگاه دانشجو، باید از موقعیت استفاده کنیم تا آنچه در این 38 سال در کشور اتفاق افتاده را به دانشجویان انتقال دهیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاکید بر اینکه در دانشگاه باید با اندیشه دانشجوها مشکلات را حل کرد، افزود: برخورد انضباطی با دانشجو مرحله  آخر است و چه بسا نباید انجام شود.

حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه تا امروز هیچ دانشگاهی میدان برای فعالیت حزب ها ندادند، گفت: از روسای دانشگاه ها تشکر می کنیم که فضای دانشگاه ها  را مدیریت می کنند اما ازآن ها خواهش می کنیم وقتی برای تشکل ها بگذارند و تذکرات لازم را به آنها بدهند.

وی بیان کرد: در کشور ما با مشکل روبرو هستیم اما انقلاب خدمات معجزه آسایی برای ما داشته است، 58 مقاله متخلف در بین هزاران مقاله منتشره بوده اما همین موارد کم هم نباید باشد زیرا با همین تعداد کم برخی قصد دارند که کل پیشرفت این مملکت را زیر سوال برده و حرکت علمی ما را متهم به فساد کنند در حالی که ما دانشمندان خوبی در کشور داریم.

 

 

 

ساعت : 13:6 -  روز  : دو شنبه  - 13 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :515

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: