EN | 1399 / 09 / 14 1:48:02 AM
    ورود

با سلام به سایت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان خوش آمدید**********اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلا  **********

 
اخبار گوناگون

مراسم ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) در دانشگاه برگزار شد

مراسم ترحیم حضرت ایت اله هاشمی رفسنجانی در تاریخ شنبه25/10/95 بعد از نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد دانشگاه و با حضور مسئولین ,کارکنان و دانشجویان دانشگاه و با  همکاری روابط عمومی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار گردید.

سخنران جلسه حجت الاسلام علی روحانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه کاشان درخصوص شخصیت والای آقای هاشمی رفسنجانی صحبت نمودند .

ایشان روایتی از حضرت امام صادق (ع) بیان نمودند که   وقتی فقیه و عالمی از دنیا می رود ثلمه و شکافی در اسلام ایجاد می شود که هیچ چیز هم نمی تواند جای آن شکاف را پر کند.

حجت الاسلام روحانی در ادامه بیانات خود به تفاوت میان انسانهای وارسته و وابسته اشاره نمودند .

انسانهای وابسته به دنیا با انسانهای وارسته از دنیا با هم تفاوت دارند و ایشان مثال قارون را زدند که انقدر ثروت داشت که کلید انبارها و گنجینه هایش را انسان های قوی حمل و نقل می کردند قارون با دبدبه و کبکبه و غرور  از میان مردم عبور می کرد,انسان های وابسته به دنیا با دیدن ثروت و عظمت قارون می گفتند ای کاش ما هم این ثروت را داشتیم وانسان های  وارسته کسانی که دانا و عالم بودند حامل علم بودند می گفتند وای بر شما ثوابی که خداوند برای مومنان و نیکوکاران قرار داده به مراتب بهتر از ثروت قارون است .برای رسیدن به این ثواب باید از ویژگی صبر استفاده کرد.

در سوره مبارکه رعد مجموعا"  8 نشانه برای انسانهای خردمند و عاقبت بخیر ذکر شده  است که یکی از آنها صبر است . صبر خیلی مهم است .

انسان های وابسته به دنیا انفاق را غرامت می دادند (طبق آیه 98 سوره مبارکه رعد). اما انسان های وارسته از دنیا انفاق را مایه ی تقرب به خدا می دانند ایمان به خدا و روز جزا دارند و انفاق را مایه نزدیکی به خدا  و پیامبر می دانند.

انسانهای وابسته به دنیا اگر مسئولیتی به آنها داده شود در آن خیانت می کنند اگر یک دنیار هم به او بدهی در امانت خیانت می کند طبق آیه 75 سوره آل عمران خائن هستند .اما انسان های وارسته خیانت نمی کنند امانت را به خوبی حفظ می کنند و به سرمنزل مقصود می رسانند .حتی اگر ثروت فراوانی داشته باشند خیانت نمی کنند اگر سرمایه کلانی در اختیارشان قرار دهید خیانت نمی کنند و انرا حفظ می کنند.

وابسته به دنیا از نرفتن به جبهه و جنگ خوشحال است اهل جبهه و جهاد نیست . ایه 81 سوره توبه . وارسته ها عاشق جهادند هر آنچه دارند در راه خدا می دهند این در زمان 8 سال جنگ تحمیلی هم مشخص شد که حتی فرزندان خود را ترغیب می کردند که به جبهه بروند

وابسته ها اهل گناهند طبق ایه 62 سوره مائده برای رسیدن به دنیا هر گناهی را مرتکب می شوند اما انسان های وارسته طبق ایه 114 سوره ال عمران در کارهای خوب سرعت می ورزند و انسان هایی نیکوکارند.

نکته ای که درباره آیت اله هاشمی رفسنجانی عرض کنم اینکه ایشان از وارستگان دنیا بودند.

در پایان این مراسم مدیحه سرایی انجام شد.

 

 

 

ساعت : 9:56 -  روز  : یکشنبه  - 26 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :480

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: